top of page
DSCF8982.JPG
Telemark Camp Malá Úpa

Telemark je nejstarší technika lyžování. Je přirozená, uvolněná, moderní a netradiční. A my vás ji naučíme za dva dny tak, že se za vámi na kopci každý otočí a bude vám závidět. Telemark je totiž neokoukaný . A také vám vyplaví endorfiny mnohem intenzivněji, než lyžování nebo snowboarding. Nevěříte?

Náš kemp trvá dva dny a naučíte se na něm plynulé elegantní oblouky na modré i červené sjezdovce, trochu telemarkového carvingu a bezpochyby dojde i na hluboký sníh na nekonečných mírných loukách, které najdete jen na Malé Úpě.

1. den - sraz v 9.00 v půjčovně na hotelu Hořec, zapůjčení vybavení na celý víkend a první lekce zacházení s novým materiálem. Dále už pokračujeme venku a následují první telemarkové výpady,  oblouky ke svahu a po obědě už první pokusy o navazované oblouky, které byste měli na konci dnešního dne zvládnout. Celý program bude trvat zhruba 5 hodin, navíc bude ještě pauza na oběd.

2. den - sraz v 9.00 na svahu a pilování navazovaných oblouků s postupným zrychlováním a přechodem na strmější svah. Po obědě pak zbývá čas na školu hranění, tedy telecarving, a podle podmínek i zábavu v hlubším sněhu. Program bude zase trvat zhruba 5 hodin. Rozloučíme se na půjčovně po 15.00, kde vrátíme vybavení a kemp zakončíme.

 

Cena .......... 4990,-/osoba

 

V ceně je zahrnuto zapůjčení telemarkového vybavení, instruktor na celý víkend a drobná pozornost, kterou musí každý správný telemarker mít.  Počet účastníků v jedné skupině je 3 - 7 osob. V ceně není zahrnut skipas a ubytování, ale můžete si ho zajistit v rezervačním systému Malé Úpy.

Na TELEMARK CAMP MALÁ ÚPA můžete vyrazit 20. - 21.1.2024 nebo 23. - 24.3.2024

bottom of page